1200mm Freestanding PVC Vanity with Gloss White Finish Single Bowl Cabinet & Ceramic Top for Bathroom
Prices are for online purchases only
SKU
CE-X-P124LG-VN
Categories 1200 mm, Free Standing Vanities With Legs, White
PRODUCT INFORMATION
Specifications:
| MATERIAL & FINISH | |
| Material | 16mm PVC board |
| Finish | Gloss |
| SPECIFICATION | |
| Colour | White |
| Installation Type | Freestanding with adjustable legs |
| Product Height | 860mm |
| Product Width | 1190mm |
| Product Depth | 450mm |
| TECHNICAL INFORMATION | |
| Door(s) | 2 Soft Closing Doors |
| Drawer(s) | 4 Soft Closing Drawers |
| Arrives | Assembled |
| Shelf | One fixed shelf included |
| Features | Waterproof, moisture-proof |
| Option | Ceramic top |
| Option 2 | Chrome / Black pop up waste available |
| PACKAGE CONTENTS | |
| Main Product | 1 x Cabinet Only |
| WARRANTY | |
| Warranty | 10 Years Warranty for General Used |
| REMINDER | |
| Notes | Basin mixer and plug waste not included |








