Fremont Floor Standing Vanity Dracula Oak with Stone Resin Omega Top 600mm
$759.00 Original price was: $759.00.$659.00Current price is: $659.00.
Prices are for online purchases only
SKU
FSV903912
Categories 600 mm, Free Standing Vanities With Kickboard
PRODUCT INFORMATION
Specifications:
| CABINET DETAILS | |
| BRAND | Dolce Villa |
| COLLECTION | Fremont |
| SIZE | W 595mm x D 455mm x H 800mm |
| DRAWERS | 2 Drawers – Blum Soft close 1 open shelf |
| MATERIAL | Melamine |
| COLOUR/FINISH | Dracula Oak |
| HANDLE | 2 Handles |
| FEATURES |
|
| COUNTERTOP DETAILS | |
| SIZE | W 600mm x D 460mm |
| BASIN THICKNESS | 50mm |
| OVERFLOW | Yes |
| WASTE | Standard 32mm (no included) |
| MATERIAL | Stone Resin |
| COLOUR/FINISH | White |
- NOTE: This Vanity does not include tap, mirror or any other accessories.






