Fremont Floor Standing Vanity Forest Grain with Stone Resin Omega Top 900mm
$879.00 Original price was: $879.00.$779.00Current price is: $779.00.
Prices are for online purchases only
SKU
FSV903909
Categories 900 mm, Free Standing Vanities With Kickboard
PRODUCT INFORMATION
Specifications:
| CABINET DETAILS | |
| BRAND | Dolce Villa |
| COLLECTION | Fremont |
| SIZE | W 895mm x D 455mm x H 800mm |
| DRAWERS | 2 Drawers – Blum Soft close 1 open shelf |
| MATERIAL | Melamine |
| COLOUR/FINISH | Forest Grain |
| HANDLE | 2 Handles |
| FEATURES |
|
| COUNTERTOP DETAILS | |
| SIZE | W 900mm x D 460mm |
| BASIN THICKNESS | 50mm |
| OVERFLOW | Yes |
| WASTE | 32mm (no included) |
| MATERIAL | Stone Resin |
| COLOUR/FINISH | White |
- NOTE: This Vanity does not include side cabinet, tap, mirror or any other accessories.





