MACHO 460x220mm Black Granite Quartz Stone Kitchen/Laundry Sink Round Single Bowl with Overflow Top/Under Mount
$365.00 Original price was: $365.00.$279.00Current price is: $279.00.
Prices are for online purchases only
SKU
KSS4646B
Categories Granite, Laundry, Single Bowl
PRODUCT INFORMATION
| MATERIAL & FINISH | |
| Main Material | Granite Quartz Stone |
| Colour | Metallic Black |
| APPEARANCE | |
| Sink Style | Single Bowl |
| TECHNICAL INFORMATION | |
| Installation Type | Top/Flush/Under-mount |
| Thickness | 13 mm |
| Capacity | 11.52 L |
| Tap Hole | No |
| Strainer Waste | Included |
| Waste Size | 90 mm |
| Internal Radius | R 15 |
| SIZE & DIMENSIONS | |
| Overall size | 460 x 460 x 220 mm |
| Bowl Size | 400 x 400 mm |
| Overflow | With Overflow |
Related products
-
Sale!
Out of stock




